Zum Inhalt springen

Vhodný topný přístroj pro každý způsob využití

Základním účelem nezávislého topení je vytápět kabinu libovolného druhu vozidla, a to nezávisle na teple dodávaném běžícím motorem.

Rozlišujeme mezi teplovzdušným a teplovodním topením, přičemž v běžných osobních automobilech se téměř bez výjimky využívá teplovodní topení. Teplovodní nezávislé topení má kompaktní konstrukci a dá se umístit na téměř libovolné místo v motorovém prostoru.

Partneři firmy Eberspächer nejčastěji instalují tyto topné přístroje:

Eberspächer Hydronic 2 Comfort:

Nové nezávislé topení Hydronic 2 Comfort zajišťuje díky inteligentnímu tepelnému managementu obzvláště rychlé odmrazení skel a příjemně vyhřátou kabinu. Ve srovnání s jinými modely jsme dobu vytápění zkrátili o přibližně 60 procent! Díky tomuto mimořádně krátkému předstihu můžete nezávislé topení spouštět zcela spontánně a vytápění nemusíte plánovat dlouho dopředu. Krátká doba vytápění má za následek také menší zatížení autobaterie – model Hydronic 2 Comfort se proto skvěle hodí i pro řidiče, kteří často jezdí na kratší vzdálenosti. Šedesátiprocentní úspory jsme navíc dosáhli také u spotřeby paliva a emisí CO2.

Eberspächer Hydronic 2 Economy:

Model Hydronic 2 Economy je k dispozici pro celou řadu novějších modelů vozidel. Dále jsme snížili spotřebu paliva a přístroj je připraven na používání v nejnovějších vozidlech, která dokážou jezdit na více druhů pohonných hmot. Také tento model nabízíme s různými stupni výkonu. Podrobné informace vám rádi poskytnou specializovaní prodejci.

Žhavý tip pro řidiče naftových automobilů:

U novějších naftových automobilů je v některých případech instalace nezávislého topení Eberspächer velice snadná a navíc mimořádně levná. Důvod: Některé modely jsou vybaveny speciálním přihřívačem, který vytápění vozidla při běžícím motoru podporuje dodávkou dodatečného tepla. Pomocí doplňkové sady pro přihřívače Eberspächer se tento přihřívač zcela jednoduše promění na topení nezávislé na motoru, které částečně předehřívá i motor samotný. Zajímá vás, zda je váš automobil vybaven přihřívačem Eberspächer? Obraťte se na některého z našich partnerů nebo přímo na společnost Eberspächer.