Zum Inhalt springen

Výrobky a technologie pro mobilitu zítřka

Stále přísnější emisní limity a směrnice vyžadují inovativní a ekologické technologie, které dokážou zabezpečit mobilitu budoucnosti.
Hybridní vozy a elektromobily nabývají na významu, aniž by však vytlačovaly spalovací motor. Společně s rostoucí mírou využívání alternativních paliv budou spalovací motory v nadcházejících desetiletích nadále pohánět převážnou část vozidel – samozřejmě ve značně vylepšené podobě využívající nové výrobní metody.

Předpokládaný vývoj tržních trendů

Předpokládaný vývoj tržních trendů
(+)


Koncern Eberspächer už dnes pracuje na průkopnických produktech, které dokážou účinně snížit emise škodlivin. Takzvané „lightweight systems“, které jsou již dnes vyvinuty do podoby umožňující sériovou výrobu, se vyznačují lehkými materiály s dokonale optimalizovanou tloušťkou a novými systémovými řešením, přičemž dosahují úspory až jednoho gramu oxidu uhličitého na kilometr. Technologie Active Sound Design umožní do budoucna emise CO2 snížit o další tři gramy na kilometr. Největší potenciál snižování emisí oxidu uhličitého skýtá perspektivní technologie Exhaust Heat Recovery: Rekuperací tepla ze spalin lze prostřednictvím různých komponent a procesů snížit emise CO2 až o 10 gramů na kilometr. Tak bude vypadat šetrný spalovací motor budoucnosti. Z tohoto vývoje ale těží i hybridní automobily. V důsledku častého startování a vypínání motoru nastávají stále častěji fáze „studeného startování“, které mají za následek vyšší emise CO a HC. Tyto emise „zastudena“ dokáže značně snížit katalyzátor s technologií latentního ukládání tepla.

Předpokládaný vývoj produktů (R&D Exhaust Technology)

Předpokládaný vývoj produktů (R&D Exhaust Technology)
(+)


Při realizaci nových myšlenek se koncern Eberspächer spoléhá na neustále zlepšování ve všech technologických a výrobních oblastech. Tato vylepšení sahají od moderních výrobních linek a technologií při svařování a tváření až po nové a alternativní materiály používané při vývoji a zpracování výfukových systémů: Inovace, které se v blízké budoucnosti stanou nedílnou součástí našich životů a které nabídnou nová, výkonná řešení v oblasti výfukové techniky.

Předpokládaný vývoj technologií

Předpokládaný vývoj technologií
(+)