Zum Inhalt springen

Inovace pro ekologické „non-road“ aplikace

Eberspächer Výfukové technologie

Ekologické technologie se stále častěji řadí mezi klíčové argumenty i v tzv. non-road oblasti. Výrobci, kteří již dnes dokážou splnit limity zítřka, si zajišťují důležitý náskok před konkurencí. Zpřísňující se emisní normy, jejichž zavádění začalo v roce 2011 v Evropě a v USA v podobě standardů Stage III B a Tier 4 interim, kladou na budoucí výfukové systémy vysoké požadavky.

Nutnost použít filtr pevných částic (DPF) nebo systémy SCR (Selective Catalytic Reduction) se donedávna dala obejít čistě motorickými opatřeními. Tato situace se však (v závislosti na výkonu motoru) výrazně zpřísnila po zavedení normy Tier 4 final v roce 2013. V jejím důsledku bylo nezbytné přistoupit k technologickým řešením pro nejrůznější aplikace a konstrukční prostory.

V našich vlastních vývojových střediscích – nebo nezřídka i přímo u zákazníků – pracuje na řešeních budoucnosti přes 360 vysoce kvalifikovaných inženýrů a techniků. Při koncipování nových technologií využíváme stejné moderní CAD systémy jako naši zákazníci. Zároveň je doplňujeme simulačními a výpočetními programy, díky jejichž přesnosti jsou naše řešení optimálně přizpůsobena podmínkám skutečného využití.

Zvláštní pozornost přitom věnujeme
extrémním nárokům v non-road sektoru:

  • Nečistoty, vlhkost, bláto
  • Vystavení tepelným šokům
  • Extrémně nízké povrchové teploty,
    například u kombajnů
  • Mechanické namáhání extrémními vibracemi,
    například u stavebních, zemědělských či těžebních strojů

Splnit tyto požadavky nám umožňují nejmodernější výrobní metody. Vybudování tzv. kompetenčních středisek vneslo do procesu inovace novou dynamiku, která v budoucnu dále posílí naše postavení technologického lídra mobilního světa.

Za všemi pracovními oblastmi koncernu Eberspächer najdete systém řízení jakosti, který odpovídá globálnímu standardu TS 16949 a důsledně sleduje strategii nulového počtu chyb. Kromě toho jsou veškeré závody koncernu Eberspächer certifikovány dle norem ISO 9001, QS 9000, VDA 6.1 a ISO 14001.